Мій двір – мій всесвіт
Одеса, Україна
Як намалювати графіті у своєму дворі?
У межах проєкту “Мій двір – мій всесвіт” група юних мешканців змогли разом із групою активістів_ок порозмірковувати над основними проблемами свого двору та запропонувати свої ідеї їх вирішення. Результат спільної роботи – графіті на тему міського садівництва, поряд із простором для майбутнього громадського городу.
#тактичний урбанізм, #графіті, #міський сад
як це було
Одеса славиться своїми двориками, але більшість з них потребує значної реставрації та відновлення. На сьогодні у місті є низка активних ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку), які намагаються покращити дворові простори – через озеленення, створення зон відпочинку, ремонт дворових меблів та проведення локальних активностей.

Співробітниці центру "Синергія" звернулися до одного з таких об'єднань, щоб створити творчий проєкт з дітьми та підлітками з двору по Небесній сотні 77-А. Запуск проєкту розпочався із зустрічей ініціативної групи молодих людей, за участю голови ОСББ, координатора ініціативи та запрошеної художниці. Під час дослідження основних проблем двору, визначено найактуальніші та обрано ключові. Наступні зустрічі дозволили сформувати тему графіті, а завдяки допомозі місцевої художниці було отримано кілька ескізів малюнка та визначено остаточний варіант. Створення графіті охоплювало кілька стадій: реставраційні роботи стіни бойлерної станції; підготовка стіни до перенесення ескізу; ескіз, нанесення контурів та малювання графіті.
результати
Кураторка Юлія Котельникова: “Ми змогли успішно залучити молодь на всіх етапах впровадження проєкту. Ініціатива позитивно вплинула на місцевих мешканців, які періодично за власним бажанням долучались до процесу її втілення: допомагали з реставраційними роботами, підтримували молодь – організовуючи кава-брейки, тощо. Проєкт також сприяв налагодженню співпраці з представниками комунальних структур, які частково надали матеріальну підтримку.

Через карантинні обмеження, через Covid-19, ми не встигли організувати фінальний захід The ​​Weekend Forest, де планували відкриття графіті, низку цікавих занять та доопрацювання картини. Тому в планах - розробити ескізи додаткових двох графіті, запустити публічний город та провести “Двір вихідного дня” з дитячою барахолкою, фотосушінням та багатьом іншим”.
контакти
Юлия Котельникова
j1.kotelnikova@gmail.com
www.facebook.com/Iuliia.Kotelnikova/

Центр Демократичного Розвитку Молоді "Синергія"
https://www.facebook.com/cddy1synergy
матеріали