Учасники_ці проєкту з України та Росії дізналися та обмінялися досвідом щодо того, як
  • створювати міські дизайн-проєкти з підлітками та молодими людьми
  • змінювати громадські простори – у своєму місті, районі чи дворі.
Програма складалася з серії вебінарів та майстер-класів з методів соціально-культурних проєктів, партиципаторного мистецтва, тактичного урбанізму та проєктного менеджменту. Учасники_ці отримали менторську та ресурсну підтримку для проведення своїх міні-проєктів.
Журнал проєкту
Травень: запуск програми
Учасники_ці міжнародної дизайн-лабораторії “Поглянь на своє місто по-новому! / Re-imagine your city!” – представники_ці молодіжної сфери з Росії та України: співробітники_ці та волонтери_ки молодіжних об'єднань, педагоги, вчителі, художники_ці та активісти_ки, які вже працюють або тільки планують проводити проєкти з підлітками та молодими людьми.
Відправний пункт програми – проєкт Design Lab Moabit, у межах якого група молодих людей із Берліна вивчала та розробляла айдентику району Моабіт. Координаторка проєкту: “Під час Design Lab Moabit ми зрозуміли, що існує потреба в освітніх проєктах, які б розширювали участь молодих людей у ​​вивченні та зміні громадських просторів у місті. Діти та підлітки - важливі соціальні групи, але фактично у них не дуже багато можливостей та інструментів які дозволяють брати активну участь у дизайні свого міста, двору, школи та місць відпочинку. Необхідно приймати рішення враховуючи їхні інтереси, і таким чином робити міста комфортними для молодих людей.

У межах Re-imagine your city! ми, по-перше, з'ясували – в теорії та на практиці – як застосовувати існуючі дизайн- та урбаністичні методики у роботі з молоддю, з фокусом на підлітків та молодих людей у ​​регіонах. По-друге, познайомилися та обмінялися досвідом з експертами з різних країн щодо того, як створювати проєкти зі співучасті з молоддю, а також як вивчати та розвивати емоційний зв'язок з містом через творчі та дизайн-практики, наприклад, через створення аудіопрогулянок, розробку бренду району, постановку п'єси або альтернативне планування двору.
Координаторка проекту
Червень – липень: освітня програма
П'ять онлайн-тренінгів від міжнародних експертів з методів соціокультурних проєктів, партиципаторного мистецтва, тактичного урбанізму та проектного менеджменту:
Липень: локальні зустрічі та peer sessions
Учасники_ці в кожній країні змогли зустрітись, щоб познайомитися та отримати практичні знання з оформлення та “докручування” ідеї проєкту. На міжнародній peer-to-peer зустрічі група розповіла про свої проекти та ініціативи, зокрема Тиждень вуличного мистецтва у Новокузнецьку.
Серпень – листопад: дизайн-лабораторії у Росії та Україні
Всі учасники_ці мали можливість представити свої проєктні ідеї та отримати ресурсну підтримку на реалізацію дизайн-лабораторій зі своєю цільовою групою підлітків або молодих людей. За підсумками колу 10 проєктів з Росії та України отримали мінігранти та менторську підтримку від експертів_ок. Серед фіналістів_ок – проєкти з випуску зинів про район, аудіопрогулянка, розробка дизайну університетського саду та двору, арт-лабораторія з картонажу, майданчик для вигулу собак та тематичний мурал у дворі.
Листопад – грудень: фінальні зустрічі та публікація найкращих практик
Підсумкові локальні зустрічі були присвячені усвідомленню освітніх результатів та плануванню можливих спільних проєктів у майбутньому. На міжнародній онлайн-peer-зустрічі 14 грудня 2021 року будуть представлені фінальні результати дизайн-лабораторій та публікація найцікавіших практик проєкту.
Найкращі практики:
Бібліотека проекту