Молодіжний картонаж
Зеленогірськ, Красноярський край
Арт-лабораторія у бібліотеці
Як має виглядати молодіжний простір у бібліотеці? Якими об'єктами, функціями та подіями він може бути наповнений? Відшукати відповіді вдалося через відкриті арт-лабораторії, під час яких молоді люди експериментували та створювали об'єкти за допомогою картону, степлера та фарб.
#арт-практики співучасті, #картон, #бібліотека
#арт-практики співучасті, #картон, #бібліотека
як це було
При бібліотеці ім. Маяковського у Зеленогірську у вересні відкрився новий молодіжний простір, і співробітники_ці вирішили познайомити молодих людей із майбутнім простором через серію творчих зустрічей з картонажу. Щосереди різні команди збиралися, щоб створити різноманітні інсталяції з листового картону, які заповнять і "пожвавлять" зали бібліотеки. На зустрічах учасники_ці вчилися різанню картону, технікам його фіксації та проектування зображення на площину, а потім експериментували, створюючи картонне місто — з об'єктами у вигляді книг, літаків, лабіринтів, будинків та цілих всесвітів. Картон виявився простим, недорогим та привабливим матеріалом, за допомогою якого можна розвивати практичні навички та фантазію, створювати макети та наповнювати простір новими сенсами.

Співавторами проекту стали учасники_ці з клубу ініціативної молоді (КІМ) при бібліотеці, яким потенційно цікавий новий простір у бібліотеці, щоб проводити різноманітні творчі проекти на його території.
результати
Олеся Каверзіна, координаторка проекту: “Проект залучив велику кількість учасників – близько 115 молодих людей! Це означає, що картонаж є цікавою та актуальною темою для нашого міста. Спочатку ми хотіли, щоб молодь створювала прототипи об'єктів для простору, також ми планували, щоб створені інсталяції були присвячені Року науки і технології в Росії. Насправді виявилося, що багатьом учасникам було важко реалізовувати свою ідею з нуля. Їм було легше працювати, коли їм заздалегідь готують схеми картонних виробів”.
що далі?
Ольга Рокаль, співзасновниця та кураторка освітнього проекту “Место”:
Як має виглядати молодіжний простір у бібліотеці? Коли ми починаємо процес обговорення з його потенційними відвідувачами, важливо окреслити образ результату, важливо сказати, що ми робимо це для того, щоб у вас з'явився свій простір, щоб ви подивилися, які є функції, як вам зручно ними користуватися. Почати можна з найпростішого - поставити питання, чим можна зайнятися в бібліотеці, а потім спробувати написати 100 відповідей. Саме так прийдуть класні ідеї щодо функцій для майбутнього простору. Після цього можна подумати, які об'єкти можуть вам допомогти в цьому, які у них мають бути властивості, щоб виконувати потрібну функцію – наприклад, у просторі мають бути столи, які легко пересувати, об'єднувати та роз'єднувати.

Які можуть бути об'єкти? Великі інсталяції, або діорами, викликають відгук у дітей 9-13 років. Їхнє створення можна присвятити тематичним, сезонним святам або святковим подіям. Краще, якщо інсталяції будуть функціональними - це додає багато балів їх життєвому циклу. Це допомагає знайти ідею для об'єкта, тому що дуже складно розпочати розвивати ідею з абстрактної теми. Треба прийняти, що, найімовірніше, це не буде мега красиво одразу, але за допомогою картонних макетів об'єктів можна проводити спостереження за тим, які об'єкти користуються популярністю і як вони використовуються - для цього можна вести щоденник спостережень.
контакти
Олеся Каверзіна
olesya-kaverzina@mail.ru

Бібліотека ім. Маяковского
https://vk.com/biblmayak
матеріали
бібліотека