У 2000-ні роки найбільш помітними проєктами були "Ті, що йдуть разом" і "Наші", створені Адміністрацією президента. Вони проводили патріотичні акції та мали на меті маргіналізацію опозиції. Після проведення Чемпіонату світу з футболу і року волонтерства, у 2018 році в Росії було створено Асоціацію волонтерських центрів. У 2019 спільно з Роспатріотцентром і Росмолоддю була запущена
програма мобільності волонтерів. Учасниками програми стали волонтери із 85 регіонів.
У Німеччині завдяки волонтерам успішно працює безліч організацій, соціальних, культурних та політичних ініціатив.
"Третьому сектору" безкоштовно допомагають 16 мільйонів осіб. У країні існує кілька великих служб з організації волонтерської діяльності, які розробили спеціальні програми. Наприклад, ефективною є програма "
Добровільний соціальний рік". Випускники шкіл часто виїжджають на один рік і працюють у правозахисних організаціях, лікарнях, центрах для людей похилого віку за допомогу, яка дозволяє їм оплачувати кімнату і мати кошти на невеликі подорожі та кишенькові витрати.
Професіонали можуть безкоштовно надавати свої послуги людям, яким необхідна допомога. Така форма волонтерства називається "pro bono", що перекладається з латинської "заради суспільного блага". Так, наприклад, психологи, юристи, фінансисти можуть пропонувати безкоштовні консультації некомерційним організаціям і громадянам у вільний від основної роботи час. Крім того, волонтери працюють в будинку для літніх людей або лікарні, школі чи дитячому садку, музеї або бібліотеці. Багато добровольців зайняті в культурній сфері, освіті та захисті навколишнього середовища. Вони проводять фестивалі національних традицій і культури, вивчають та публікують матеріали про подолання нацистського і постколоніального минулого Німеччини, розповідають про особливості міжкультурної комунікації, відповідальне споживання, походження продуктів у супермаркеті, сортування сміття, проводять "суботники" і демонстрації, а також створюють коаліції з іншими організаціями та рухами для зміни ситуації на краще.
Отримання грантів, збір пожертвувань, членські внески, продаж власних товарів та послуг — є основним джерелом фінансування громадських організацій. У сучасному світі з'являються нові форми — соціальні підприємства, краудфандінг, а членські внески іноді замінюються регулярними переказами. Для здійснення своєї діяльності громадянське суспільство має зберігати політичну і фінансову незалежність від держави та бізнесу. Досягнення балансу між незалежністю і фінансовою стабільністю є викликом для багатьох громадських ініціатив. Важливе значення при цьому відіграють
взаємодія зі спільнотами, відкритість та прозорість неурядових організацій, активне використання соціальних мереж та взаємодія із медіа.