В рамках передвиборчої кампанії кандидати іноді вдаються до брудних технологій. Вони не завжди заборонені законом, але нерідко порушують моральні засади та традиції демократичних виборів. «Чорний піар» — це поширення компромату, чуток і дезінформації. Його метою є знищення позитивного іміджу конкурента. До брудних технологій також можна віднести контр- і антирекламу, а також створення штучної проблеми. Робиться це, наприклад, через публікацію «джинси» —замовних матеріалів у ЗМІ на користь або проти того чи іншого політика або партії. Джинса подається під виглядом звичайної статті або новини й часто носить в собі сенсацію або факти, що шокують.
Поширеним явищем в передвиборчий період стало використання так званих ботів і тролів.
Ботоферми влаштовані так, що спеціальне програмне забезпечення або платні користувачі виконують механічні, одноманітні дії: спам-розсилка, рандомна реєстрація на сайтах, написання часто безглуздих коментарів. Таким чином можна вплинути на думку інших виборців, підтримати або осквернити певного політика, а також підвищити перегляди відео на Youtube або постів у соцмережах. За результатами
розслідування «Я — бот», напередодні парламентських виборів в Україні 2019 року в інтересах Анатолія Гриценка («Громадянська позиція») і Святослава Вакарчука («Голос») боти залишили тисячі коментарів. Крім того, були виявлені повідомлення ботів на підтримку президента України Володимира Зеленського та ексглави держави Петра Порошенка. У Росії такі коментарі залишають часто живі люди, найняті спеціально для створення контенту та коментарів у соціальних мережах. Найвідомішим проєктом є
«Фабрика Тролів», яка знаходиться під Санкт-Петербургом. Її виробнича потужність така, що вони можуть вивести в топи відео або новини, на які надійшло замовлення. Основними замовниками є олігархи та представники Кремля.
Часто в передвиборчий період використовуються фейки. Це класична стратегія дезінформації, яка виходить від автократів, популістів, демагогів і пропагандистів. Її метою є поширення свідомо неправдивої інформації, штучне створення сенсації або спотворення даних для того, щоб просунути свою версію і заплутати читача. Політики нерідко вдаються до популістських заяв, свідомо нездійсненних обіцянок про вирішення політичних і соціальних проблем. Правопопулістська партія Альтернатива для Німеччини» вимагає закрити кордони для біженців, ввести нові обмеження на в›їзд мігрантів і повернутися до німецьких витоків. При цьому представники партії використовують расистські гасла, популярні в певних верствах населення. «Народ цінує його як футболіста. Але ніхто не хоче жити поруч з Боатенгом», - таку заяву зробив глава партії АдН Олександр Гауланд перед виборами в Бундестаг, згадавши відомого німецького футболіста Жерома Боатенга. Батько Боатенга іммігрував із Гани, а сам футболіст народився і виріс у Берліні.
Популізм використовується і під час прямого контакту з виборцями. Під час турів по містах, зустрічей в трудових колективах в хід йдуть нереалістичні обіцянки та навіть підкуп. У дворах відкривають дитячі та спортивні майданчики. Школи й дитячі садочки засипають солодощами, виборцям роздають продовольчі набори, надають безкоштовні туристичні послуги, рганізовують концерти, фестивалі та змагання.
Наприклад, на парламентських виборах 2019 року в українському місті Кропивницький перед виборами проходив фестиваль, організований за ініціативою депутата Олександра Горбунова. Від партії «Слуга народу» відбулося 19 фестивалів «Квартал фест». За «Аграрну партію» співали Михайло Поплавський та Олег Винник, «Голос» проводив безкоштовні концерти, на яких виступали «Океан Ельзи» і Христина Соловій, за «Українську стратегію Гройсмана» співав ТІК.